Паркова зона «Пам’яті жертв Чорнобиля»

Площа – 0,6515 га;

Адреса – розташована на розі вул. Архітектора Ніколаєва та вул. Оноре де Бальзака.

Відкритий – 2011році

Історія – місце розташування паркової зони – 4 мікрорайон масиву Троєщина – було обрано зовсім невипадково. Саме у цьому мікрорайоні проживає найбільша кількість чорнобильців, яких евакуювали сюди з міст Прип’ять та Чорнобиль. На прохання мешканців мікрорайону та громадських організацій чорнобильців було вирішено побудувати на цьому місці Меморіальний комплекс «Героям Чорнобиля», І-чергу якого було присвячено 25-річчю трагедії, яка сколихнула весь світ.

Інфраструктура – біля паркової зони розташовані такі важливі об’єкти соціальної інфраструктури як школи і дитячі садки. Поряд із парком є велика кількість магазинів, торгово-розважальних центрів та інше.

Цікаво – в парковій зоні розміщено пам’ятний знак «Прометей», скульптурний елемент «Скала», Ротонда «Пресвятої Богородиці», підпірна стіна «Пам’яті» та карильйон «Дзвони Чорнобиля». Діаметр ротонди становить 14 м. По периметру кола знаходитимуться 15 колон, що символізують країни-колишні республіки Радянського Союзу, які брали участь у ліквідації Чорнобильської аварії. В центрі композиції на куполі знаходиться скульптура захисниці нашого народу Покрови Божої матері, як символ пам’яті загиблих ліквідаторів. Скульптура висотою 2,5 м розташована на кріпленнях, які зв’язані з 15 колонами монолітним поясом. Висота ротонди – 8 м. Колони мають гранітне облицювання, верхів’я колон прикрашають національні герби, символи та орнаменти країн-республік. В центрі Меморіального комплексу “Героям Чорнобиля” знаходиться композиція “Земля”, виконана з броньованого скла. У скляній сфері розташуються прожектори, які освітлюватимуть композицію та фігуру “Прометея”, відтворюючи образ реактору.