Парк Кіото

Площа:  9,87 га;

Адреса: Простягається паралельно вулиці Кіото між станціями метрополітену Чернігівська та Лісова.

Відкритий: 1972 році

Історія: Парк був заснований у 1972 році на знак дружніх відносин, відразу після підписання договору про співпрацю та розвиток міст — столиці України Києва та культурної столиці Японії — Кіото. На честь відкриття, у подарунок з Кіото парк отримав гранітну пагоду, культову споруду, у яку зазвичай закладають реліквії, та яка сприятливо впливає на навколишню місцевість. Всі деталі та символіка були запозичені із паркової культури Японії. В центрі парку розташований сад каменів. Тут можна побачити камінь почесного сидіння, камінь печерного виду, камінь-охоронець, камінь місячної тіні.

Інфраструктура: в парку є дитячий та спортивний майданчики. Штучна водойма з традиційним островом, пройти на який можна по декоративному містку, і з якого можна подивитися на червоних рибок, невеликий водоспад. Своєрідний колорит цього ландшафтному куточку надають ліхтарі у штучного озера і пагорб, який відтворює знамениту гору Фудзі.

Цікаво: з рослин можна побачити вікові сосни, японський клен. 3 вересня 2011 року спільно з членами японської делегації була висаджена алея сакур. Дерева висаджені в два ряди вздовж пішохідних доріжок з внутрішньої сторони. У травні 2013 року алея сакур, довжина якої складає 978,45 метрів, була занесена до книги рекордів України.  Українське ханамі: https://www.youtube.com/watch?v=3uTFWefGsKs.

04.06.2017 року

Мер Києва Віталій Кличко разом з мером Кіото Дайсаку Кадокава відкрив першу чергу реконструйованого парку Кіото у Деснянському районі столиці. Зокрема і японський сад каміння, який створили у парку. Оновлений парк стане справжньою японською оазої в європейській столиці. Мери міст-побратимів також заклали капсулу часу у новому Саду каміння та висадили сакури у парку. Проект реконструкції парку “Кіото” у Києві розроблений за участі одного з провідних дизайнерів традиційних японських парків – Широ Накане. Сад каміння його авторства – з сухим озером, кам’яними містками, декоративною підсвідкою і рідкісними декоративними рослинами, адаптованими до клімату Києва.

30.04.2024 року

Мер м. Києва Віталій Кличко разом з Високоповажним послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі на території парку Кіото відкрив оновлений Сад каменів.